درس نظریه های یادگیری - ارشد دانشگاه علامه - ترم یک 97-96

ساخت وبلاگ
اطلاعات طرح درس بر مبنای مصوب وزارت علوم :

 

هدف كلي:  

  آشنایی دانشجویان با مفاهیم و نظریه, های جدید یادگیری, در حوزه آموزش های مدرن نظیر نظریه, های فراشناختی ، نظریه, های انگیزشی( نظریه, انتظار و ارزش) و باورهای معرفت شناختی وکاربرد آن در محیط های حضوری، آموزش های مجازی و یادگیری, الکترونیکی.

اهداف ويژه:

مروری بر نظریه, های یادگیری,( قدیم و جدید)

کاربرد نظریه, های یادگیری, در آموزش حضوری و غیر حضوری با موضوعات مختلف

طراحی آموزشی بر مبنای رویکردهای متفاوت ( تعریف یادگیری, برمبنای آن رویکرد، اصول لازم برای رسیدن به آن  و تعیین مولفه های طراحی آموزشی مبتنی بر وب برای آن رویکرد )

 

 

ارزشیابی :

ارائه تحقیق انجام شده حول محور موضوعات هر جلسه و مشارکت فعال در بحث کلاسی: 5 نمره 

ارائه تحقیق تکمیلی  حول محور موضوع هر جلسه  : 5 نمره

آزمون پایانی : 7 نمره

حضور وغیاب و فعالیت اضافی در محور آموزش الکترونیکی  : 3 نمره

ðهر سه تاخیر یک جلسه غیبت محسوب می شود

موضوع فعالیت اضافی : آموزش الکترونیکی در دانشگاه, های معتبر جهان

 

 

 

 

 

 

 

 

منابع پیشنهادی:

از این منابع جهت تکمیل اطلاعات خود و یا داشتن کلید واژه های مناسب جهت جستجو و یافتن منابع به روز استفاده کنید. 

سیف، علی اکبر(1387). نظریه, های یادگیری,. انتشارات آگاه

سیف، علی اکبر(1387). روانشناسی پرورشی. انتشارات آگاه

Bigge, M. L. (1982). Learning theories for teachers. Harper & Row.Anderson, T. (Ed.). (2008). The theory and practice of online learning. Athabasca University Press.Ally, M. (2004). Foundations of educational theory for online learning. Theory and practice of online learning, 2, 15-44.

Ally, M. (2005). Using learning theories to design instruction for mobile learning devices. Mobile learning anytime everywhere, 5-8.

Mayes, T., & De Freitas, S. (2004). Review of e-learning theories, frameworks and models. JISC e-learning models study report.

McKenzie, W. (2005). Multiple intelligences and instructional technology. ISTE (Interntl Soc Tech Educ

Armstrong, A. M. (Ed.). (2004). Instructional design in the real world: A view from the trenches. IGI Global.

 

 

 برای جلسه آینده همه دوستان کتاب روانشناسی پرورشی آقای دکتر سیف بخش یادگیری و انگیزش  را مطالعه و آماده برای  ارائه و مباحثه باشند.

 

 

 پرسشنامه 

دوستان عنایت داشته باشید که افراد خبره در آموزش الکترونیکی باید این پرسشنامه را تکمیل کنند. همچنین توجه داشته باشید که  از کلیه افراد خبره دردانشگاه, علامه, طباطبایی نظرسنجی انجام شده است لذا در دیگر دانشگاه, های سرتاسر کشور که با مفاهیم یادگیری, الکترونیکی و تکنولوژی آموزشی آشنا هستند کار خود را شروع کنید. 

موید باشید

 

تولید مواد آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی- زمستان 97-96 - پیش دبستان...
ما را در سایت تولید مواد آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی- زمستان 97-96 - پیش دبستان دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : fjafarkhani بازدید : 144 تاريخ : شنبه 9 آذر 1398 ساعت: 17:37